Bezplatný vstup

Drtivá většina seminářů a konferencí je pro hlavní cílovou skupinu zcela zdarma. Stačí se předem registrovat. Jedinou investicí, která se stonásobně vrátí, je pouze čas.

Nejnovější informace

Akce jsou plánovány s ohledem na vývoj trhu, který pečlivě sleduje redaktorské zázemí vydavatelství. Informace podáváme čerstvé, chutné a v lehce stravitelné formě!

Možnost prezentace

Každá akce nabízí řadu zajímavých možností pro dodavatelé produktů a řešení souvisejících s daným tématem. Potkejte své zákazníky na místě, kde si sami přejí aktuálně být.

Mediální pokrytí

Zázemí vlastního odborného vydavatelství zaručuje rozšíření tématu každé akce do dalších informačních kanálů od tiskových po digitální.

 Podnikání má pouze dvě základní funkce: marketing a inovaci. Marketing a inovace plodí výsledky, vše ostatní jsou náklady."

Peter Drucker

Reportáž ze semináře: Úspory v průmyslu

1. 3. 2018

Úspory jsou blíž, než si myslíme

Spousta tipů jak výrobní zařízení a stroje provozovat a udržovat efektivněji než dosud zazněla v poslední únorový den na odborném semináři Trade Media International v ostravském hotelu Harmony Club. Zhruba čtyři desítky účastníků se přišly inspirovat prakticky zaměřenými příspěvky na oblíbené téma „Úspory v průmyslu“.

Mezi celkem jedenácti řečníky byli převážně zástupci firemního sektoru, kteří měli v sále navíc připravené své prezentační stolky a panely, avšak pestrost pohledů na jedno téma ještě zvýšili přednášející z akademické a ekonomické sféry.

V úvodní části dostali prostor odborníci zabývající se průmyslovými mazivy. Zdeněk Šimík ze společnosti Kleentek uvedl čtyři případové studie, v nichž poukázal na velký potenciál úspor v souvislosti s kvalitou a kondicí maziv a jejich vlivem na životnost strojů. Tomáš Lemberk ze společnosti Maier & Korduletsch zase představil vlastnosti nové generace maziv z dílny ExxonMobil.

Na úspory při údržbě rotačních strojů byl zaměřen příspěvek Tomáše Kozelského z firmy SKF CZ, který ukázal konkrétní příklady jak zlepšit péči o výrobní zařízení přímo u zákazníků. Otázkou, kde se v touze po úsporách skrývá pověstné zlato, se zabýval Radim Křístek ze společnosti B+R automatizace.

„Za nové zlato můžeme označit data z výroby, která nás následně vedou k úsporným řešením pro stávající provozy,“ vysvětlil zástupce firmy, která nabízí technologie mimo jiné pro sledování spotřeby výrobních zařízení. To Jakub Svoboda ze společnosti Wago Elektro zaujal konkrétním projektem, a sice flexibilním řízením osvětlení v provozech automobilky BMW.

V druhém bloku příspěvků vystoupil nejprve Jiří Vyroubal z Fakulty strojní ČVUT, kde pracují na inovacích v rámci „Research Centre of Manufacturing Technology“. Upozornil například na úspory, které vznikají ještě před zahájením provozu. „Vyšší pořizovací cena stroje může znamenat nižší náklady během životního cyklu a celkovou pozitivní bilanci během jeho životnosti,“ zdůraznil.

Martin Dostalík ze společnosti Sonotec si vybral jako téma cestu k úsporám při používání tlakového vzduchu. Podle něj spotřebovávají kompresory v průmyslu až 12 % elektrické energie: „Obecně je o této problematice nízké povědomí. Vládne dojem, že nelze ušetřit. Avšak opak je pravdou a jednoduché metody jako detekce netěsností vedou k rychlé návratnosti úsporných opatření.“

V podobném duchu byl taktéž příspěvek Libora Kellera z firmy TSI System, který se věnoval snížení spotřeby energie a zvýšení spolehlivosti zařízení z hlediska využití ultrazvukové diagnostiky. Poté Pavel Plhák přímo v sále předvedl funkčnost chytrého monitoringu firmy Axima a Petr Boček ze společnosti Amtek posluchače seznámil s úspornými produkty ze sortimentu Fuji Electric.

Závěrečným příspěvkem Rudolfa Kürtha ze slovenské Národné recyklačné agentúry získal seminář také ekonomický rámec, neboť v něm šlo o novou koncepci cenotvorby, která zohledňuje náklady během celého životního cyklu (LCC) a také celkové náklady vlastníka (TCO). I v tomto případě se potvrdilo, že dosažení úspor není samo sebou, ale mnohdy to může být snazší, než si myslíme.

20180228 125309   20180228 090114

 

Naši partneři:

 
 
Úvod Aktuality Reportáž ze semináře: Úspory v průmyslu

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.