Aktuality

Konferenční nabídka podzimu 2019

Přestože sezóna dovolených je v plném proudu, u nás v Trade Media International pracujeme na přípravě podzimního programu a máte se opravdu na co těšit. Napříč celou Českou republikou uspořádáme do konce roku ještě osm akcí, zavítáme rovněž do Nitry na Slovensku. Program, který pro Vás připravujeme, bude nabitý inspirativními a odbornými přednáškami, diskusními panely zaměřenými na aktuální ožehavá témata, případovými studiemi a chybět nebude ani prostor pro osobní debaty u dobrého občerstvení.

ČÍST VÍCE

MSV TOUR: Komentované prohlídky na druhé vlně digitalizace

Nosným tématem letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu se stalo představení vize Digitální továrny, již také s přídomkem 2.0, která predikuje vývoj Průmyslu 4.0. Je na vás těch zkratek a pojmenování nějak moc? Jedním z možných řešení, jak se v tom zmatku správně, rychle a efektivně zorientovat, je projekt MSV TOUR. Zažijte veletrh jinak…

ČÍST VÍCE

Fórum údržby včetně exkluzivního workshopu o internetu věcí

Digitální transformace průmyslu se prolíná všemi segmenty od výroby přes logistiku. Není tomu jinak ani v případě průmyslové údržby a diagnostiky, která se díky novým nástrojům stává stále významnější. O důležitosti průmyslové údržby pro udržení konkurenceschopnosti průmyslového podniku budeme na letošním Fóru údržby hovořit již posedmé.

ČÍST VÍCE

Potravináři i farmaceuté vidí budoucnost digitálně

Po prázdninové přestávce se opět naplno rozběhnul kolotoč odborných akcí vydavatelství TRADE MEDIA INTERNATIONAL a předposlední zářijový týden rezonovala v přednáškovém sále hotelu Avanti v Brně po dva dny témata využití moderních digitalizačních a automatizačních technologií. Každý den se téměř stovka účastníků měla možnost seznámit s aktuálními trendy moderní výroby jak ve farmaceutickém, tak v potravinářském průmyslu.

ČÍST VÍCE 

Brnem rezonovaly trendy průmyslové digitalizace

Více než dvě stovky účastníků si ve dnech od 14. do 16. května našlo cestu do brněnského Hotelu Avanti na konferenci Digitální výroba 2019. Letos celkem třídenní konference se opět zaměřila na novinky a trendy v souladu s chytrou výrobou 4.0. Hlavním cílem konferenčního setkání bylo směřovat ke konkrétním možnostem řešení a na případových studiích avizovat, jaká opatření lze ve výrobních firmách sledovat nebo aplikovat.

ČÍST VÍCE 

Fórum údržby 2019: Můžete sbírat data čeho chcete, ale jsou k ničemu, pokud z nich chybí informace

I takto by se dal pojmenovat jeden ze závěrů sedmého ročníku Fóra údržby, které se uskutečnilo v rámci letošního doprovodného programu MSV v Brně. Nejenom výroba a řízení procházejí postupnou transformací, digitalizací a automatizací. Nové trendy pronikají také do oblasti údržby a nedostatek pracovníků v průmyslu a také v údržbě, nutí firmy investovat do drahých řešení. Sběrem dat to ale nekončí, o čemž se mělo možnost přesvědčit více než osmdesát posluchačů, pro které bylo připraveno více než třináct přednášek a specializovaný workshop věnovaný průmyslovému internetu věcí.

ČÍST VÍCE 

Průmyslová bezpečnost a ochrana před výbuchem - témata, která „otřásala“ podzimním Brnem

Otázkami bezpečnosti v průmyslovém prostředí se v prvním listopadovém týdnu zabývala dvojice seminářů pořádaných společností TRADE Media. Zatímco první z nich cílil na bezpečnost v oblasti výroby, druhý mapoval novinky a aktuální trendy v prostředí s rizikem výbuchu.

Stěžejní náplní obou akcí byly přednášky odborných partnerů, které byly doplněny představením novinek ať už z produktových portfolií firem, zabývajícími se řešenou problematikou, nebo legislativními požadavky a normami spojenými s otázkami podnikové bezpečnosti nebo protivýbuchové ochrany.

ČÍST VÍCE 

Technologické trendy v době koronakrize a její důsledky pro tuzemský průmysl

Události posledních dní nenechávají nikoho na pochybách, že tuzemský průmysl čekají změny. Ti, pro které nebude dopad COVID-19 likvidační, musejí počítat s tím, že do starých kolejí už se nic nevrátí a budou muset na vzniklou situaci reagovat. Pokud něco současná situace ukázala, tak především fakt, že současné zavádění Průmyslu 4.0 nešlo u řady firem až na dřeň. 

ČÍST VÍCE

Konference Digitální výroba 2020 se blíží – naživo a s předními odborníky o digitalizaci českých výrobních podniků

Červnový bonusový live stream konference Digitální výroba měl za úkol reflektovat aktuální trendy v oblasti průmyslové digitalizace. Netradiční formát vynucený koronavirovou situací nejenže splnil očekávání organizátorů, ale byl rovněž příslibem rozvinout dále témata, která nyní s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci rezonují českými firmami. Tři měsíce utekly jako voda a vypadá to, že k uskutečnění konference Digitální výroba 2020 v termínu 9. a 10. září naživo a tak, jak jste na ni zvyklí, už nic nezabrání. 

ČÍST VÍCE

Podnikáte v plastikářském průmyslu? Pak rozhodně navštivte konferenční výstavu FORMY A PLASTY 2020 (PLASTEX EDITION) v Brně!

Pokud máte pocit, že vám letos díky pandemickým omezením ujel vlak a nebudete stačit konkurenci, nezoufejte. O novinky a trendy v oboru plastikářství, výroby forem nebo vstřikování rozhodně nepřijdete. I když zrušený veletrh MSV 2020 se svou odnoží PLASTEX, která do Brna tradičně přilákala všechny zájemce o novinky v oboru, zamíchal kartami, přesto se podařilo dostat do moravské metropole to nejzajímavější, co v současné době hýbe světem plastikářského průmyslu. 

ČÍST VÍCE

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.