Průzkum - průmysl 4.0.

29.2.2016

Dodavatelé versus výrobní realita

Z tiskových zpráv i konferencí víme jedno. Dodavatelé jsou na Průmysl 4.0 připraveni. Dokazují to i nejrůznější průzkumy, ale selský rozum a pozorování nás dovádí k otázce, zda jsou tato data relevantní ve vzorku skutečné výrobní firmy? Pojďme si to společně ověřit. S velkým apelem bychom Vás rádi přizvali ke krátkému dotazníku. Odpovíme si pouze na jedinou otázku – jsou výrobní firmy na (r)evoluci zvědavé? Dotazník je určen opravdu pouze výrobním firmám, ale vyjádřit se mohou také dodavatelé v její druhé verzi zde.

Nejde jen o technologie – nemyslíme si
Ano, problematika je komplexní, ale vést debaty přísluší jiným. Jediná skutečná otázka, která nás v tuto konkrétní chvíli zajímá je, zda jsou firmy připravené a ochotné těžit z "nových" technologií a přivést k životu Továrny zítřka již nyní. I když jsou to témata záslužná, v květnu se v časopise Control Engineering podíváme zejména na technologický aspekt problematiky – co můžete a co chcete nasadit. Zajistěte si včas jeho zaslání zde.

Webináře a konference – Průmysl 4.0 v praxi
V nejbližších měsících se ani my nedokážeme tématu vyhnout. Na rozdíl od mnohých jiných zdrojů bychom se rádi však chtěli oprostit od omílání prázdné slámy. Proto jsme si pro Vás připravili seriál, který bude ukazovat technologie a postupy, které by měly být ukázkou výroba zítřka. Kromě časopisu tak můžete sledovat nové webináře, které ukáží Trendy v IIoT (1. března a 18. dubna) čimísto "Cobotů" v Průmyslu 4.0. Veškeré naše snažení zakončíme na konferenci v Brně dne 10. května s názvem Digitální výroba 2016. Nicméně neškodně populistický dovětek akce "Úsvit čtvrté průmyslové revoluce?" asi říká vše...

Žádné opakování teorie, je čas posunout se dále!

Jelikož se nechceme neustále opakovat a téma si zaslouží posun, od této chvíle dále bychom již nechtěli opakovat princip posloupností revolucí. Těm jsme se věnovali do sytosti již v loňském roce. Pokud potřebujete základ k problematice, doporučujeme Control Engineering Česko, vydání květen 2015 a vydání září 2015 nebo přehled trendů v průmyslu v lednu 2016.

 

Dotazník pro výrobní firmy zde! 

Dotazník pro dodavatelské firmy zde!

Úvod Aktuality Průzkum - průmysl 4.0.

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.