Digitalizace průmyslu mění tuzemskou výrobu, buďte připraveni

19.4.2016

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ V PDF ZDE

Neoficiální podtitul konference, která proběhne 10. května v brněnském hotelu Avanti, zní „Na prahu 4. průmyslové revoluce (?)“. Právě ten nevyřčený tón otázky je hlavním bodem programu, který organizátoři zajistili. Akce si klade za cíl sjednotit očekávání subjektů průmyslového trhu. Zatímco mnozí dodavatelé průmyslové automatizace či IT do výroby vidí v nástupu nové éry průmyslu obrovskou příležitost, řada výrobců je k tématu spíše skeptická. Společná diskuse účastníků tak má nastavit tón budoucí komunikace, která si klade za cíl udržení konkurenceschopnosti české výroby. Ambici má podpořit také bezplatný vstup garantovaný všem technickým pracovníkům ve výrobních podnicích.


ČR a Průmysl 4.0 – vlastní cestou

Právě očekávání tuzemské výroby bude tématem úvodní přednášky v podání zástupce redakce časopisu Control Engineering Česko, která si dala za úkol zmapovat skutečná očekávání ze strany výroby. Lukáš Smelík bude poprvé prezentovat výsledky této unikátní ankety a v kontextu očekávání budoucího vývoje se pokusí odpovědět na otázku, jak se bude v nejbližších letechměnit výroba v České republice a na Slovensku. Neméně zajímavé bude jistě shrnutí, jaké technologie směrem k rozvoji Průmyslu 4.0 představil veletrh Hannover Messe, který bude mít v termínu konference čerstvě po svém aktuálním ročníku.

Přestože se konference ve velké míře soustředí zejména na technologie, které umožňují přechod k digitalizované výrobě, česká cesta k Průmyslu 4.0 se snaží být více komplexní. „Při rozvíjení české cesty k Průmyslu 4.0 chceme zohlednit celý hodnotový řetězec, který je s průmyslovou výrobou spojený,“ předeslal svůj výstup Jiří Holoubek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR.

První odpovědí v programu na otázku, zda v českých výrobních provozech opravdu dochází ke změnám, které jsou touto iniciativou prezentovány, přinese vhled do výroby společnosti Škody Auto.Slova se ujme zástupce společnosti Tomáš Posekaný, jehož prezentace se na dřívějších akcích vydavatelství těšily kladné odezvě ze strany posluchačů.

A jelikož název akce vypovídá o charakteru tematického plnění, nemůže v úvodu akce chybět zástupce společnosti Siemens, která považuje misi rozvoje digitalizace ve výrobě za svou. Aby poukázal na její výhody, ukáže Wolfgang Weissler, ředitel digitalfactory a processindustries and drives v Siemens ČR, jaké technologie zavádějí sami ve vlastní výrobě. Detailnější představení technologií Siemens pro digitální výrobu navíc představí také druhý výstup zástupce firmy později během dne.


Dodavatelé automatizace lobují za zajištění konkurenceschopnosti

Bohaté zastoupení v programu, což nebude velkým překvapením, mají také zástupci firem dodávající řešení průmyslové automatizace. Za hlavního partnera akce, společnost B+R automatizace, navíc promluví zástupce rakouského výrobního závodu. Hlavním bodem prezentace společnosti pak bude, jak lze společně s B+R kráčet ruku v ruce vstříc digitální výrobě zítřka.

Jak již však bylo dříve řečeno, hlavním cílem organizátorů je zmapovat tuzemskou výrobu. Stejnou ambici měl nedávno také Tomáš Halva, jednatel firmy Beckhoff. „Českých a slovenských firem, které začínají aplikovat principy konceptu Průmysl 4.0, přibývá,“ hlásí jednoznačně Halva, který v příspěvku poukáže hned na několik konkrétních aplikací.

Nenechme se však mýlit, přechod k digitalizované výrobě nebude pro řadu místních podniků vůbec jednoduchý. Až příliš naivní by byla představa, že budou vznikat tzv. na zelené louce. Na toto se soustředí prokurista společnosti SIDAT. „Přednáška má nastínit, jaká opatření a v jakém sledu čekají každou výrobu, která se chce dále vyvíjet směrem k digitalizované produkci,“ láká na konferenci Miroslav Dub.

Svou připravenost na požadavky nové průmyslové revoluce, jak je často také s větším či menším souhlasem označován Průmysl 4.0, však budou dokazovat také zástupci dalších předních dodavatelů automatizace. Posluchači se mohou těšit například na prezentaci firem National Instruments, ProcessAutomationSolutions či RockwellAutomation.

Tematická náplň však nezůstane čistě na úrovní procesní automatizace. I díky dalším řečníkům se kompletně postará o představení technologických výzev i potenciálních řešení, které si žádají technologie spojené například s nástupem průmyslového internetu věcí.


Více informací o konferenci Digitální výroba 2016 naleznete na stránkách
www.konference-tmi.cz.

Akci bude v hotelu následovat doprovodný seminář s názvem IT v průmyslu III: MES systémy, který 11. května 2016 dále rozšíří pohled na rozvoj IT systému ve výrobě.

eIoT

O společnosti Trade Media International s. r. o.


Hlavním organizátorem semináře a diskusního fóra je společnost Trade Media International s. r. o., která je v první řadě známa jako vydavatel odborných časopisů pro průmysl. Nabídka vlastních mediálních produktů, kterým vévodí časopisy ControlEngineering Česko (www.controlengcesko.com), Řízení a údržba průmyslového podniku (www.udrzbapodniku.cz) a Inteligentní budovy (www.inbduovy.cz), je však pouze jedním z pilířů portfolia firmy.

Takřka od svého úvodního vstupu na český trh v roce 2007 se společnost intenzivně věnovala pořádáním odborných setkání, která dnes nesou hromadné označení Semináře pro inženýry. Při své práci využívají pracovníci firmy mezinárodních zkušeností pramenících z globální spolupráce vydavatelství se spřátelenými firmami po celém světě. Značka vlajkové lodi vydavatelství, časopis ControlEngineering, je přítomna na trzích od USA po Čínu.

Dva hlavní, na trhu již silně etablované, proudy doplňuje od roku 2015 ucelená nabídka produktů a služeb v oblasti průmyslového marketingu. Vzrůstající poptávkou ze strany zákazníků i širšího trhu, společně se strategickou spoluprací s dalšími specialisty na poli marketingu vznikl produkt Remote Marketing (www.remotemarketing.cz). Jedná se o jedinečné spojení zkušeností s rozličnými marketingovými nástroji a postupy za čerpání detailních znalostí průmyslového trhu, které stejně jako u ostatních produktů oceňují zejména účastníci B2B průmyslového trhu.

Trade Media International nejen ve své nabídce specializovaných eventů denně dokazuje svou snahu naplnit hlavní slogan společnosti: InspirujemeINterakciINženýrů!

Kontakt na manažerku akce:

Tereza Chwastková
+420 777 793 393
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úvod Aktuality Digitalizace průmyslu mění tuzemskou výrobu, buďte připraveni

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.