Záznam webináře MOM

6. 3. 2018

Obecná definice MOM říká, že to je „nástroj pro sledování kompletního výrobního procesu s cílem jeho optimalizace“. V praxi se jedná o tzv. orchestrační vrstvu, tedy důležité rozhraní mezi ERP systémem a výrobními technologiemi, ať už jde o řízení výrobních technologií a kapacit a monitoring OEE, včetně vizualizace a možností jeho optimalizace nebo nástroje prediktivní údržby výrobních technologií. Na rozdíl od u nás používanějšího termínu Manufacturing Execution System (MES) je MOM mnohem komplexnějším nástrojem, který zahrnuje i řízení technologií. Jaké jsou jeho benefity a uplatnění v praxi průmyslové výroby?

Již delší dobu ve výrobě panuje přesvědčení, že pro získání konkurenční výhody je potřeba sledovat a vyhodnocovat data z vlastní výroby. Tato znalost umožňuje úspěšnou optimalizaci výrobních nákladů, ale také možnost reflektovat na zvyšující se potřebu flexibility ve výrobě.
Společnost ABB společně s redakcí časopisu Control Engineering Česko se na současné možnosti systému MOM podívala blíže během on-line vysílání, které proběhlo dne 27. 2. 2018. Avšak i ti z Vás, kdo se jej nestihli zúčastnit, nemusejí zoufat a přejít k záznamu na adrese: http://new.abb.com/cz/abb-ability-prumysl/mom

abb mom

 

 

 

 

Úvod Aktuality Záznam webináře MOM

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.