Řečníci

Odborní přednášející na semináři Roboty v průmyslu

Doc. Ing. Branislav Lacko, CSc.- odborný garant letošního ročníku semináře, moderátor semináře, přednášející

Pan docent je členem Českomoravské společnosti pro automatizaci a rovněž působí na VUT v Brně - Fakultě strojního inženýrství, Ústavu automatizace a informatiky.

V oblasti robotiky se věnuje problematice návrhu projektů pro zavádění a využívání robotických soustav. Ve firmě TOS Kuřim se v létech 1975 – 1985 podílel na zavádění integrovaných výrobních úseků a pracovišť s využitím robotických manipulátorů a CNC strojů ovládaných řídicím počítačem. Na VUT vytvořil metodu MOAP (Mining of Automation Projects) podporující vyhledávání vhodných aplikací různých automatů a robotů. Je autorem čtyř průmyslovych vzorů robotických podvozků. V současné době se věnuje problematice analýze rizik robotických pracovišť.

Doc. Stanislav Věchet - moderátor semináře, přednášející

Po ukončení doktorského studia absolvovalpůlroční pracovní pobyt na Langports English Language College v Austrálii a několik kratších zahraničních pobytů na univerzitách v Evropě. Následně se pak věnoval vývoji autonomního mobilního robotu Advee® . V poslední době spolupracuje s laboratoří prof. K.S. Chena na National Cheng Kun University na Tchaj-wanu, kde také opakovaně absolvoval několikaměsíční vědeckovýzkumné stáže. Dále se aktivně podílí na zajištění účasti studentů na různých tuzemských i zahraničních robotických soutěžích. Je zakladatelem dvou úspěšných technologických firem Bender Robotics a Caspia Tech. Odborné zájmy zahrnují především oblast spjatou s oborem mobilní robotiky, zejména pak zpracování senzorických informací, návrh vestavěných systémů, operační systémy reálného času a programování mikrořadičů.

Dr. Libor Přeučil - přednášející, ČVUT fakulta elektrotechnická

Libor Přeučil je zkušený a uznávaný vedoucí výzkumný pracovník. Byl zapojený do mnoha projektů (TEMPUS, INCO Copernicus, EU Framework Programs FP5-FP7,koordinátor projektu FP5 PeLoTe. EURON II - národní koordinátor, a v současné době se účastní FP7 integrovaných projektů Replicator, Symbrion, projektů Fondu rozvoje vysokých škol atd. včetně několik průmyslových zakázek). Je garantem mezinárodní spolupráce s ostatními robotickými laboratořemi, např. laboratoře na University of Pennsylvania, Drexel univerzity a další. V oblastech vyspělé robotiky působí jako místopředseda IEEE TC síťových robotů. Zabývá se výzkumem pokrývajícím bezpilotní řízení robotů, a to zejména navigací, dlouhodobou autonomií, senzor fusion, multi-robotickými systémy, "outdoor" robotikou, robotickým mapováním. Je autorem nebo spoluautorem asi 200 publikací včetně čtyř učebnic a upravených knih o AI a robotiky.

Partneři semináře

Společnost Stäubli - Robotová divize Stäubli nabízí velice rychlé a přesné roboty pro celou řadu průmyslových aplikací – balení, pick and place, aplikace v potravinářství nebo v čistém prostředí. Naše ucelená výrobní řada zahrnuje čtyřosé SCARA roboty a šestiosé roboty se zatížením až 190 kg, dále pak výkonné kontroléry a softwarové balíčky.
Společnost Beckhoff - Beckhoff vyrábí otevřené řídící systémy založené na platformě PC. Sortiment produktů zahrnuje průmyslové PC, komponenty průmyslových sítí, servopohony a automatizační software. Výrobky mohou být použity jako samostatné komponenty nebo mohou být integrovány do kompletního řídícího systému. Komponenty a systémová řešení z Beckhoffu jsou využívány v široké řadě aplikací po celém světě.
Společnost B+R automatizace - Výroba a prodej průmyslové automatizace v oblasti stavebnictví, chemie, plastikářství, dřevařství, kovů, automobilového průmyslu atd. (senzorika a řídicí systémy, průmyslová PC, vizualizace, pohony, procesní automatizace)

Společnost YaskawaCzech - Yaskawa je dceřinnou společností německé pobočky Yaskawa Europe a patří mezi přední světové dodavatele robotů a robotických a pohonných systémů ve všech odvětvích. Díky přizpůsobování se požadavkům zákazníků a flexibilitě si tuto firmu jako dodavatele vybírá stále více zákazníků. Na českém a slovenském trhu využívá služeb české pobočky společnosti Yaskawa více než 100 významných společností, v nichž je již instalováno téměř 2 000 robotů.

Společnost ATEsystem - Společnost se zabývá systémovou integrací, testováním a měřením ve výrobním průmyslu. Pod obchodní značkou VisionX se zabývá distribucí kamer pro strojové vidění a robotické aplikace. ATEsystem s.r.o. je oficiálním distributorem kamer Basler a JAI pro Česko a Slovensko.

Společnost OMRON - divize průmyslové automatizace poskytuje odborné znalosti o produktech, systémech a aplikacích v oblasti strojní a průmyslové automatizace. Portfolio produktů zahrnuje PLC automaty, průmyslové počítače, frekvenční měniče, servopohony, senzory, kamerové, kontrolní systémy, bezpečnost, regulátory teploty, časovače, snímače, relé a mnohé další komponenty.

Společnost Applic - společnost se zabývá průmyslovou automatizací v oblastech měření a regulace, řízení strojů a technologií, dálkového ovládání v energetice, systémove integraci - průmyslové značení, scanery. Pracuje se systémy strojového vidění - machine vision. Výrobky společnosti pracují v mnohá zemích světa.

Společnost Exactec - Systémy a stavebnicové komponenty pro automatizaci, konstrukci strojů, JúS a montážní linky. Kompletní dodávky robotizovaných pracovišť.

Mediální partneři

          

 

 

Trade Media International

Jsme na sociálních sítích

RYCHLÝ KONTAKT   

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.